आज १० औ विश्व रेडियो दिवस,विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाइदै


फागुन १,काठमाडौं । आज १० औ विश्व रेडियो दिवस विभिन्न कार्यक्रम गरि मनाइदै छ ।“नयाँ संसार” नयाँ रेडियो ” नाराका साथ संयुक्त राष्ट्रसंघको आह्वानमा सन् २०१२ बाट विश्व रेडियो दिवस मनाउन सुरु गरिएको हो । स्पेनको प्रस्तावमा युनेस्कोको ३६ औ सम्मेलनले सन् २०११ नोभेम्वर ३ तारिखमा हरेक वर्षको फेब्रुुअरी १३ तारिखलाई रेडियो दिवसका रुपमा मनाउने घोषणा गरेको थियो ।

नेपालमा पनि “नयाँ परिवेश, नयाँ रेडियो” नाराका साथ आज रेडियो सँग सम्बन्धीत संस्थाहरुको अग्रसरतामा यो दिवस मनाईदै छ । नेपालमा हाल रेडियो नेपाल सँगै करिब आठ सयको हाराहारीमा नीजि तथा सामुदायिक एफ रेडियोहरु प्रशारणमा रहेका छन ।

यसै अवसरमा नेपालको सबैभन्दा जेठो प्रशारण संस्था रेडियो नेपालका कार्यकारी निर्देशक बुुद्दिबहादुर केसीले सबै रेडियो प्रशारण संस्था एंव रेडियोकर्मीहरुमा शुमकामना व्यक्त गर्दे महामारी र बिपदको अवस्थामा रेडियोले खेलेको भुमिकाको स्मरण गर्नूुभएको छ । कार्यकारी निर्देशक केसीले यस दिवसका अवसरमा सबै किसिमका रेडियोहरु वीच थप समन्वय , आपसी समझदारी र सहकार्य हुन सकेमा समाजको सकारात्मक परिवर्तनमा रेडियाको भुमिका अझै बढने अपेक्षा व्यक्त भएको छ।

ads

ads