अब ल्याउँदै छ टिकटकले स्मार्टफोन

भिडियो शेयरिङ एप टिकटकको शानदार प्रदर्शन पछि टिकटक बनाउने कम्पनी स्मार्टफोन बजारमा प्रवेश गर्ने भएको छ । वर्तमान अवस्थामा ५० करोड प्रयोगकर्तासँगै सबैभन्दा तीव्र गतिमा प्रयोगकर्ता आकर्षित गरिरहेको टिकटक निर्माण गर्ने कम्पनी बाइट डान्सले आफ्नै ब्राण्डको स्मार्टफोन बजारमा ल्याउने भएको हो ।

१५ सेकेण्डको भिडियो पोस्ट गरिने टिकटकमा अहिलेसम्म प्ले स्टोरमा १ सय करोडभन्दा धेरैपटक डाउनलोड भैसकेको छ । बाइटडान्ससँग टिकटकका अलावा अन्य केही भिडियो तथा समाचारमा आधारित एपहरुको पनि स्वामित्व रहेको छ । त्यसमा स्लेक, फ्लिपचार्ट, टोटिओ लगायतका रहेका छन् । तर ती मध्ये सबैभन्दा लोकप्रिय टिकटक ने रहेको छ ।

ठूला कम्पनीको दबदबा

फेसबुक, गुगल तथा अमेजन जस्ता ठूला ठूला कम्पनीहरुले पनि प्रविधिको दुनियामा आफ्नो कदम राखिसकेका छन् । सोसल मिडिया एप सुरु गर्ने कम्पनी फेसबुकसँग अहिले ह्वाट्सएप् तथा इन्स्टाग्राम जस्ता दुई ठूला कम्पनीहरु रहेका छन् । यद्यपि फेसबुकले आफ्नो एन्ड्रोइड लञ्चर एप ल्याएको थियो । तर त्यो सफल हुन सकेन ।

त्यस्तै गुगल कम्पनीले गुगल पिक्सेल स्मार्टफोन ल्यायो, जसमा उसले सफलता पनि प्राप्त गर्यो । तर सोसल नेटवर्किङ सर्भिसमा गुगल प्लसले असफलता बेहोर्नुपर्यो । त्यस्तै अमेजन कम्पनीको ट्याबलेट तथा इ रिडर्सलाई त मानिसहरुले मन पराए । तर अमेजनकै किन्डल फायरलाई प्रयोगकर्ताले रुचाएनन् ।

ads

ads